GłównaROD KrzekowoKomunikaty zarządu komisarycznego

komunikaty zarządu

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Kędzierzawość

Chorobę tę powoduje grzyb porażający liście, rzadziej kwiaty i owoce. Najbardziej charakterystyczne i widoczne są objawy na liściach, które są porażone już w najwcześniejszych fazach rozwojowych. Porażone liście są silnie zdeformowane, zgrubiałe i kruche. Przybierają początkowo żółte, później karminowe i wreszcie brunatne zabarwienie. Pod koniec czerwca większość porażonych liści opada.
W przypadku bardzo silnego porażenia liści brzoskwiń, co obserwujemy w ostatnich kilku latach, należy przeprowadzić dwa opryskiwania. Pierwsze jesienią po opadnięciu liści - w pierwszych dniach listopada, drugie wiosną w fazie nabrzmiewania pąków (w temperaturze powyżej 6°C). Należy zastosować Miedzian 50 WP lub Syllit 65 WR. Opryskiwanie musi być bardzo dokładne i obfite, ponieważ na korze pędów i łuskach pąków zimują zarodniki grzyba.

Data: 11 Lis 2017
Tekst:

Zakończenie sezonu ogrodowego często wiąże się z nawracającym problemem zatruwania środowiska trującymi i niebezpiecznymi kłębami dymu, który powstaje w wyniku spalania odpadów. Dlatego kolejny raz przypominamy, że Regulamin ROD mówi w § 68 w pkt. 5. o całkowitym zakazie spalania odpadów i resztek roślinnych.

Czytaj dalej...
Data: 09 Lis 2017
Tekst:

Zarząd komisaryczny ROD Krzekowo po negocjacjach podpisał umowę z Zakładem Konserwacji Urządzeń Wodnych na udrożnienie rowów melioracyjnych na terenie Ogrodu. Termin wykonania prac to listopad 2017 roku. Koszt wykonania całej usługi to około 30 tysięcy złotych.

Czytaj dalej...
Data: 29 Paź 2017
Tekst:

Szczecińscy policjanci z Komendy Pogodno mają ostatnio dużo roboty. Niemal każdego dnia zgłaszane są włamania do altan w naszym ogrodzie. Nad sprawą pracują także kryminalni z Pogodna.

Czytaj dalej...
Data: 28 Paź 2017
Tekst:

Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” informuje, że tzw. wjazdy inwalidzkie na teren ogrodu z dniem 29 października 2017 roku, w związku z okresem zimowym zostają wstrzymane. Kłódki na bramach wjazdowych będą wymienione.

Czytaj dalej...
Data: 28 Paź 2017
Tekst:

Krajowa Rada PZD po długich negocjacjach podpisała umowę na program DGCS PZD System. Program dedykowany jest dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Będzie posiadał następujące moduły: finansowo-księgowy, kadrowo-płacowy, kasowy, środki trwałe, magazyn, ogrody działkowe.

Czytaj dalej...
Data: 12 Paź 2017
Tekst:

Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” w Szczecinie w związku z art. 51 ustawy o rod z 13 grudnia 2013 roku w oparciu o § 9 ust. 2 pkt. 6 i § 81 regulaminu rod oraz przygotowaniami do wprowadzenia w ogrodzie programu DGCS PZD SYSTEM, zwraca się do wszystkich działkowców którzy nabyli prawa użytkowania działki przed 2013 roku o uzupełnienie danych osobowych, a zwłaszcza numeru ewidencyjnego PESEL.

Czytaj dalej...