GłównaROD KrzekowoKomunikaty zarządu komisarycznego

komunikaty zarządu

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Kędzierzawość

Chorobę tę powoduje grzyb porażający liście, rzadziej kwiaty i owoce. Najbardziej charakterystyczne i widoczne są objawy na liściach, które są porażone już w najwcześniejszych fazach rozwojowych. Porażone liście są silnie zdeformowane, zgrubiałe i kruche. Przybierają początkowo żółte, później karminowe i wreszcie brunatne zabarwienie. Pod koniec czerwca większość porażonych liści opada.
W przypadku bardzo silnego porażenia liści brzoskwiń, co obserwujemy w ostatnich kilku latach, należy przeprowadzić dwa opryskiwania. Pierwsze jesienią po opadnięciu liści - w pierwszych dniach listopada, drugie wiosną w fazie nabrzmiewania pąków (w temperaturze powyżej 6°C). Należy zastosować Miedzian 50 WP lub Syllit 65 WR. Opryskiwanie musi być bardzo dokładne i obfite, ponieważ na korze pędów i łuskach pąków zimują zarodniki grzyba.

Data: 05 Wrz 2017
Tekst:

Szanowni działkowcy
Zarząd komisaryczny ROD "Krzekowo" informuje Państwa, że podpisał z firmą WALDIX zlecenie na wykoszenie rowów na terenie ogrodu.
Przewidywany termin wykonania prac do 15 września 2017 roku.

Czytaj dalej...
Data: 01 Sie 2017
Tekst:

Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” w Szczecinie został powołany przez Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie uchwałą 134 z dnia 13.06.2017 roku. Obecnie Zarząd Komisaryczny w oparciu o §§ 72, 73 statutu PZD, wykonuje prace związane z utrzymaniem ciągłości działalności Ogrodu, który był zagrożony.

Czytaj dalej...
Data: 01 Sie 2017
Tekst:

Zarząd Komisaryczny informuje użytkowników działek, że na parkingach przy ul. Wroniej i ul. Łukasińskiego złożony jest żużel z przeznaczeniem na uzupełnienie nierówności w alejach.  Żużlem tym działkowicze mogą wyrównywać aleje przy swoich działkach.

Data: 01 Sie 2017
Tekst:

Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” ostrzega, że woda z ujęcia studni głębinowej na terenie ROD „Krzekowo” jest niezdatna do picia.

Data: 01 Sie 2017
Tekst:

Zarząd Komisaryczny Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Krzekowo” w Szczecinie informuje, że punkt informacyjno - konsultacyjnyw w miesiącu sierpniu będzie nieczynny w związku z okresem urlopowym. 

Data: 01 Sie 2017
Tekst:

ELEKTRYK OGRODU            - 793 794 780

GOSPODARZ OGRODU        - 793 794 780

OBSŁUGA SIECI WODNEJ    - 782 504 502