GłównaROD KrzekowoWiadomościPalisz na działce? Dostaniesz mandat

wiadomości

Palisz na działce? Dostaniesz mandat

 • sobota, 01 lipiec 2017 07:23
 • Tekst:  AH. PZD

W ogrodach działkowych w wielu miastach trwają kontrole straży miejskiej, a także interwencje straży pożarnej. Powodem są skargi mieszkańców na trujące kłęby dymu, które są efektem spalania odpadów przez działkowców nie szanujących prawa i swoich sąsiadów.

W Szczecinie gmina wprowadziła całkowity zakaz spalania na swoim terenie i palenia otwartych ognisk, co również obowiązuje działkowców.
Także Regulamin ROD w § 68 pkt. 5 wprowadza całkowity zakaz spalania na terenie ROD wszelkich odpadów i resztek roślinnych, które w większości są materiałem do kompostowania. Dlatego Krajowa rada PZD kolejny raz napomina, że rozpalanie ogniska na działce i spalanie odpadów albo innych śmieci jest niedozwolone i może skutkować otrzymaniem grzywny.
Niestety, nie wszyscy stosują się do obowiązującego prawa. To bardzo źle. Wystarczy bowiem kilku łamiących regulamin działkowców, by zaszkodzić wszystkim ponieważ zadymiając okolicę podczas spalania odpadów kształtują opinię nie tylko o sobie, o swoim ogrodzie, ale o całym PZD.

Utrata życzliwości własnej społeczności lokalnej, może mieć w przyszłości daleko idące konsekwencje dla wszystkich.
Działkowcu! Spalając w ogrodzie trujesz siebie i innych. Dajesz tym samym naszym przeciwnikom do ręki argument za zniesieniem przywilejów, jakie gwarantuje nam ustawa o ROD. Czy naprawdę tego chcesz?

Artykuły powiązane

 • Dbaj o zdrowie. Ogranicz plastik
  W ciągu roku na świecie przybywa miliardy ton plastikowych torebek i wyrobów. Butelki na napoje, podkładki ze styropianu, foliowe torby na zakupy , plastikowe naczynia sztućce, kubki… Lista jest znacznie dłuższa. Kiedy…
  Czytaj dalej...
 • Zasady wycinki drzew i krzewów w ROD
  Nowelizacja przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, która weszła w życie 1 stycznia 2017 r., w znacznym zakresie zmieniła dotychczasowe zasady usuwania drzew i krzewów – także…
  Czytaj dalej...