GłównaROD KrzekowoWiadomościPorady prawne dla działkowców

wiadomości

Porady prawne dla działkowców

 • czwartek, 16 listopad 2017 10:35
 • Tekst:  pzd.pl

Prezydium Krajowej Rady PZD wychodząc naprzeciw potrzebom działkowców oraz zarządów ROD podjęło uchwałę w sprawie obsługi prawnej dla ROD. Obsługa prawna będzie odtąd realizowana w szerszym zakresie niż dotychczas.

W związku z tym Okręgowe Zarządy PZD uruchomiły cykliczne telefoniczne dyżury prawne w swoich oddziałach. Mogą z niech skorzystać wszyscy działkowcy oraz członkowie zarządów ROD należących do PZD. Dzięki temu możliwe jest bieżące wyjaśnianie pojawiających się wątpliwości wynikających z funkcjonowania w zgodzie z przepisami prawnymi obowiązującymi w PZD.

W naszym okręgu informacje udzielane są pod numerem telefonu 501 035 051 w poniedziałki i środy w godzinach od 8.oo do 16.oo.

Artykuły powiązane

 • Ogrodowe ujęcie wody, a nowe prawo wodne

  Zarząd Komisaryczny dokonał przeglądu dokumentacji związanej z funkcjonującą w ogrodzie stacją poboru wody. Okazało się, że upoważnienie na jej czerpanie wygasło w roku 2012. Co więcej obecnie hydrofornia nie posiada aktualnego przeglądu dozorowego.

  Czytaj dalej...
 • Jubileusz 120-lecia ogrodnictwa działkowego
  W tym roku środowisko działkowe świętuje 120-lecie ogrodnictwa działkowego w Polsce. Krajowa Rada PZD dla uczczenia jubileuszu przyjęła otwarty program obchodów tego święta, który skierowany jest do wszystkich działkowców, zarządów ROD oraz…
  Czytaj dalej...