GłównaROD KrzekowoWiadomościZakaz fotografowania dokumentów

wiadomości

Zakaz fotografowania dokumentów

 • środa, 02 maj 2018 13:17
 • Tekst:  pzd.pl

W związku z powtarzającymi się pytaniami działkowców oraz członków zarządów ROD co do możliwości fotografowania materiałów sprawozdawczych, które są wykładane przed walnym zebraniem sprawozdawczym w ogrodach ROD, Krajowy Zarząd PZD zajął stanowisko w tej sprawie i uznał, że Statut Polskiego Związku Działkowców nie dopuszcza takiej możliwości.


Zgodnie z zapisami statutu każdy działkowiec ma prawo przejrzeć dokumenty osobiście na miejscu, ewentualnie sporządzić sobie notatki. Innych sposobów zapoznawania się z dokumentami – w tym fotografowania, sporządzania kopii, przesyłania e-mailem – statut nie przewiduje.

Miejsce, termin i czas wyłożenia materiałów powinien być dostosowany do potrzeb danego ogrodu, w szczególności uwzględniać liczbę członków ROD i dotychczasowe zainteresowanie dokumentami sprawozdawczymi.

 

 

 

 

Artykuły powiązane

 • Otwarty program rozwoju ROD
  W dniu 14 marca 2018 r. uchwałą nr 1/XX/2018 członkowie Krajowej Rady PZD przyjęli „Otwarty Program Rozwoju ROD”. Został on opracowany z uwagi na coraz większe zainteresowanie działkami rodzinnymi w ROD. Podstawowymi…
  Czytaj dalej...
 • Nadzwyczajne XIX posiedzenie Krajowej Rady PZD
  W dniu 8 marca 2018 r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców. Powodem zwołania nadzwyczajnego posiedzenia, była rejestracja przez sąd rejestrowy nowego Statutu PZD oraz rozpoczęcie prac nad nowelizacją…
  Czytaj dalej...