GłównaWarzywa na działce

Uprawa warzyw

Opłaty ogrodowe w 2020 r.

 

Szanowni Państwo, opłaty ogrodowe w roku 2020 będą wynosiły:
- składka członkowska w wysokości 6 zł
- opłata na inwestycje w wysokości 50 zł,
- opłata na pokrycie kosztów funkcjonowania ogrodu - metry kwadratowe x 0,95 zł,
- opłata za wywóz odpadów komunalnych w wysokości 170 zł.

Płatność należy uiścić do końca czerwca br. przelewem na kontro Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Krzekowo"

nr: 75 1020 4795 0000 9702 0004 0709 prowadzone w banku PKO BP, 

tytułem: Opłata 2020 - numer działki, imię i nazwisko właściciela.

Z poważaniem 

Zarząd ROD "Krzekowo" 

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Data: 02 Lis 2017
Tekst:
Mikoryza (lub mykoryza) to współpraca drzew i krzewów z odpowiednimi grzybami, polegająca na wzajemnym dostarczaniu sobie składników pokarmowych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i obfitego plonowania. Zjawisko mikoryzy można wykorzystywać w uprawie roślin…
Czytaj dalej...
Data: 28 Wrz 2017
Tekst:
Odpowiednie następstwo roślin po sobie jest jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na wielkość i jakość plonu warzyw.
Czytaj dalej...
Data: 17 Sie 2017
Tekst:
Nawozy zielone są prostym i tanim sposobem wzbogacenia gleby w substancje organiczne, próchnicę oraz życie mikrobiologiczne gleby. Rośliny uprawiane po nawozach zielonych są lepiej zaopatrzone w składniki pokarmowe. Związki mineralne są wydobywane…
Czytaj dalej...
Data: 08 Lip 2017
Tekst:
Uprawa pomidorów i ogórków w okresie intensywnego wzrostu i plonowania wymaga stosowania wielu zabiegów pielęgnacyjnych wpływających na ilość i jakość plonu.
Czytaj dalej...
Data: 15 Cze 2017
Tekst:
Fasola szparagowa karłowa jest chętnie uprawiana i spożywana. Warzywo to jest, niestety podatne na różne choroby. Co robić, by uzyskać zdrowe i silne rośliny?
Czytaj dalej...